Styrelsen

Svenska Lipizzanerföreningens styrelse 2020

Styrelse och föreningsfunktionärer valda på årsmöte 5 april


Ordförande: Gabriella Holmgren
tel: 070-605 23 69
e-post:
gabriella.holmgren@lipizzaner.se




Vice ordförande:

Maria Toxen-Worm


tel: 072-301 25 05


e-post: mariatoxenworm@lipizzaner.se





Sekreterare: Sophia Svensson

tel: 073-057 08 70
e-post: sophia.svensson@lipizzaner.se


Kassör: Marianne Fastén


tel:

e-post: marianne.fasten@lipizzaner.se


Ledamot:
Sonja 
Lnenickova


tel: 070-675 80 78
e-post:

sonja.lnenickova@lipizzaner.se





Ledamot:
Sylvia Ingemarsdotter

tel: 0708-26 66 24

e-post: sylvia.ingemarsdotter@lipizzaner.se



Suppleant: Maria Ahlholm

tel:

e-post: Maria.A@lipizzaner.se


Suppleant: Myy Lilja


tel:

e-post:myy.lilja@lipizzaner.se


Revisor: Therése Bjerketorp

Stuteri Nådhammar

153 96 Mölnbo

e-post: revisor@lipizzaner.se



Revisor: Bibbi Palmgren

Sofiedals Gård

37192 Karlskrona

e-post: revisor@lipizzaner.se



Revisorsuppleant: Helena Hammarskjöld


Valberedning sammankallande:
 

Kristina Holmgren


e-post: valberedning@lipizzaner.se


Valberedning: Helena Hammarskjöld


e-post: valberedning@lipizzaner.se


ASHR:s Registrator för lipizzaner: Lis Landeman

Daglösen Bäcken

682 92  Filipstad

tel: 070-663 40 22

e-post: registrator.lipizzaner@ashr.se

Kontakt

Hemsidan:

web@lipizzaner.se

Styrelsen:

styrelsen@lipizzaner.se

Capriole:

capriole@lipizzaner.se

Copyright 2018 © Svenska Lipizzanerföreningen

Besök oss på Facebook

I Diskussionsgruppen Svenska Lipizzanerföreningen pratar vi om lipizzanerhästen i största allmänhet.


På föreningens Facebooksida hittar du aktuell  information om vad som händer i föreningen.