Styrelsen

Kassör: Marianne Fastén

Kuba 118

893 92  Bjästa

e-post: marianne.fasten@lipizzaner.se


Svenska Lipizzanerföreningens styrelse 2018

Styrelse och föreningsfunktionärer valda på årsmöte 14 april, Axvalla


Ordförande: Maria Toxen-Worm

Dotetorpsvägen 442

439 51 Åsa

tel: 072-301 25 05

e-post: mariatoxenworm@lipizzaner.se


Vice Ordförande:

Sonja Lnenikova

Stenåsvägen 11 A

702 21  Örebro

tel: 070-675 80 78

e-post: sonja.lnenickova@lipizzaner.se


Sekreterare: Kristina Holmgren

Forsavägen 8

820 75  Harmånger

tel: 073-096 88 66

e-post: kristina.holmgren@lipizzaner.se


Ledamot: Sylvia Ingemarsdotter


Ö. Rönnäs, Sjonsgattu 12

 

793 91 Leksand


tel: 0708-26 66 24


e-post: sylvia.ingemarsdotter@lipizzaner.se



Suppleant: Theresia Lindgren


Vallnäs Aspelund


598 98 Mariannelund


e-post: theresia.lindgren@lipizzaner.se



Suppleant: Sophia Svensson


Kvillegatan 15


417 08 Göteborg


tlf 073-057 08 70


e-post: sophia.svensson@lipizzaner.se

Revisor: Therése Bjerketorp

Stuteri Nådhammar

153 96 Mölnbo

e-post: revisor@lipizzaner.se



Revisor: Bibbi Palmgren

Sofiedals Gård

37192 Karlskrona

e-post: revisor@lipizzaner.se



Revisorsuppleant: Helena Hammarskjöld



Valberedning sammankallande: Gunnel Petersson

Lillaskog gård

511 98  Hyssna

tel: 0320-397 79, 070-241 32 27

e-post: valberedning@lipizzaner.se


Valberedning: Helén Linde

Lilla Tåhult 105 Kölingared

565 93  Mullsjö

tel: 0515-910 38

e-post: valberedning@lipizzaner.se


ASHR:s Registrator för lipizzaner: Lis Landeman

Daglösen Bäcken

682 92  Filipstad

tel: 0590-431 22

e-post: registrator.lipizzaner@ashr.se

Copyright 2018 © Svenska Lipizzanerföreningen

Kontakt

Hemsidan:

web@lipizzaner.se

Styrelsen:

styrelsen@lipizzaner.se

Capriole:

capriole@lipizzaner.se

Besök oss på Facebook

I Diskussionsgruppen Svenska Lipizzanerföreningen pratar vi om lipizzanerhästen i största allmänhet.


På föreningens Facebooksida hittar du aktuell  information om vad som händer i föreningen.