Styrelsen

Svenska Lipizzanerföreningens styrelse 2019

Styrelse och föreningsfunktionärer valda på årsmöte 6 april, Göteborg


Ordförande: Maria Toxen-Worm


tel: 072-301 25 05

e-post: mariatoxenworm@lipizzaner.se


Vice ordförande: Sophia Svensson

tel: 073-057 08 70
e-post: sophia.svensson@lipizzaner.se





Sekreterare: Kristina Holmgren


tel: 073-096 88 66

e-post: kristina.holmgren@lipizzaner.se


Kassör: Marianne Fastén


tel:

e-post: marianne.fasten@lipizzaner.se


Riksgeneral & Ledamot:
Sonja 
Lnenickova


tel: 070-675 80 78
e-post:

sonja.lnenickova@lipizzaner.se





Riksgeneral & Ledamot:
Sylvia Ingemarsdotter

tel: 0708-26 66 24

e-post: sylvia.ingemarsdotter@lipizzaner.se



Suppleant: Maria Ahlholm

tel:

e-post: Maria.A@lipizzaner.se


Suppleant: Theresia Lindgren


tel:

e-post: theresia.lindgren@lipizzaner.se


Revisor: Therése Bjerketorp

Stuteri Nådhammar

153 96 Mölnbo

e-post: revisor@lipizzaner.se



Revisor: Bibbi Palmgren

Sofiedals Gård

37192 Karlskrona

e-post: revisor@lipizzaner.se



Revisorsuppleant: Helena Hammarskjöld


Valberedning sammankallande: Gunnel Petersson

Lillaskog gård

511 98  Hyssna

tel: 0320-397 79, 070-241 32 27

e-post: valberedning@lipizzaner.se


Valberedning: Helén Linde

Lilla Tåhult 105 Kölingared

565 93  Mullsjö

tel: 0515-910 38

e-post: valberedning@lipizzaner.se


ASHR:s Registrator för lipizzaner: Lis Landeman

Daglösen Bäcken

682 92  Filipstad

tel: 0590-431 22

e-post: registrator.lipizzaner@ashr.se

Copyright 2018 © Svenska Lipizzanerföreningen

Kontakt

Hemsidan:

web@lipizzaner.se

Styrelsen:

styrelsen@lipizzaner.se

Capriole:

capriole@lipizzaner.se

Besök oss på Facebook

I Diskussionsgruppen Svenska Lipizzanerföreningen pratar vi om lipizzanerhästen i största allmänhet.


På föreningens Facebooksida hittar du aktuell  information om vad som händer i föreningen.